Gratka dla fanów bullet hell – Project Aether: First Contact właśnie ma premierę na Steam

Mało popularny w Polsce gatunek właśnie dostał swojego przystępnego przedstawiciela.

Zgadza się – lubię gry bullet hell, zwane też shmup (shoot’em up). Jeżeli nie wiecie, co to za gatunek, to tutaj macie przykład. Tak, w Nier: Automata było sporo shmupowych etapów, więc jeżeli przypadły Wam one do gustu, to omawiana gra najpewniej też się Wam spodoba. Bullet hell nie jest zbyt popularny w Polsce, więc chyba warto wspomnieć o najnowszej grze tego gatunku, która do tego oferuje świetną mechanikę. Mowa o tytułowym Project Aether: First Contact.

 

Gra została sfinansowana na Kickstarterze i właśnie trafiła na Steam. Pierwsze opinie są naprawdę pozytywne. Do tego jeżeli nigdy (albo od bardzo dawna) nie graliście w shmupy, to Project Aether: First Contact jest świetną okazją, żeby wrócić do oldschoolowego gatunku. Wybacza znacznie więcej, niż klasyki gatunku (np. mamy klasyczny pasek życia, zamiast kilku trafień), oferuje uniki, ciekawe wykorzystanie specjalnych zdolności i jeszcze trochę. Wszystko w bardzo miłej dla oka oprawie graficznej. Niestety, oprawa audio ma się tutaj znacznie gorzej.

Zachęcam do spróbowania (nie, to nie jest reklama. Jeszcze nikt nam nie płaci 🙁 ). Twórcy udostępnili darmowe demo a sama pełna wersja kosztuje zaledwie niecałe 40zł. Warto zatem przynajmniej spróbować – strona gry na Steam