Halloweenowy event World of Tanks powstaje we współpracy z twórcami Silent Hill

Zapowiada się naprawdę ciekawe wydarzenie. Tak… znowu wrócimy do World of Tanks.

Jak co roku, do World of Tanks trafia Halloweenowy event. Tym razem nie będzie on jednak skupiony wokół „dyniowego” nastroju, znanego z USA. Wargaming postawił na klimaty horrorów z gier z japońskim rodowodem. I w tym celu zaproszono do współpracy legendy horrorów – Masahiro Ito, dyrektora artystycznego i twórcę potworów w świecie Silent Hill oraz Akirę Yamaokę, kompozytora muzyki tej serii.

akira yamaoka
Akira Yamaoka – twórca legendarnej muzyki do Silent Hill. Zdj.: Wargaming

Fanom serii Silent Hill nie trzeba przedstawiać tych dwóch Panów. Do nadchodzącego eventu w WoT, Masahiro stworzył projekty styli 3D dla pojazdów (które oczywiście są do zdobycia), a Akira odpowiada za audio obecne w garażu. Ja osobiście preferuję taki klimat horrorów, więc wszystko wygląda (i brzmi) dla mnie rewelacyjne. Z pewnością wskoczymy na event.

O samym evencie

Event odbywa się w trybie PvE, gdzie gracze będą musieli współpracować by przetrwać i odkryć tajemnicę fikcyjnego miasteczka Mirny-13. W evencie udział biorą pięcioosobowe plutony, które muszą pokonać przeciwników (też specjalnie zaprojektowane pojazdy), zebrać energię Mirium i przetrwać 4 etapy. Do dyspozycji oddano graczom zmodyfikowane pojazdy IX poziomu, masę specjalnych zdolności i wyspecjalizowanych załogantów.

wot halloween evetn 2020

Przez czas trwania wydarzenia gracze będą mieli dostęp do specjalnej zawartości jak unikatowi członkowie załóg, style 3D i kamuflaże oraz góry doświadczenia i kredytów, które będzie można wykorzystywać również w innych trybach. To oczywiście nie wszystko – do zdobycia są style 3D, dog-tagi, itd. Poniżej możecie obejrzeć kilka screenshotów oraz style 3D:

Na koniec jeszcze wideo wyjaśniające tryb:

Tryb startuje 26 października i trwa do 9 listopada.

Strona eventu na worldoftanks.eu