Hideo Kojima: Death Stranding sukcesem, kolejna gra dopiero w planach

Fani Hideo Kojimy nie będą pocieszeni tymi doniesieniami. Legendarny twórca udzielił wywiadu, w którym padło kilka dość ciekawych informacji

W wywiadzie dla japońskiego Livedoor News, Kojima nie wydawał się specjalnie cokolwiek ukrywać. Niestety – nie dowiedzieliśmy się z niego praktycznie nic dobrego. Na początku – Kojima zdementował plotki o przejęciu Silent Hill, P.T. albo Metal Gear od Konami. Na pytanie dziennikarza o tych doniesieniach, Kojima stwierdził jedynie:

Ah, to totalne kłamstwo. Kompletnie nic na ten temat mi nie wiadomo (śmiech).

Nie do końca była to odpowiedź, której oczekiwaliśmy. Konami nie jest ostatnio zbyt popularne wśród graczy i tak długo, jak te marki pozostają u tego wydawcy, tak nie mamy co liczyć (raczej) na nowe ich odsłony, oferujące dobrą jakość. Zapytany o sprzedaż i przyjęcie Death Stranding, Kojima odpowiedział:

Gra sprzedała się na tyle, że się już zwróciła. Myślę, że to wystarczy, aby nazwać ją „sukcesem”. Wkrótce wydamy wersję na PC, a już mamy odpowiednio dużo zysków na kolejne projekty, nie ma więc powodów do obaw.

Niektórzy byli sceptyczni co do sukcesu Death Stranding. Pozostaje w tym temacie wierzyć Kojimie, gdyż nie ma w zasadzie żadnej innej opcji weryfikacji, czy to prawda. Padło też kluczowe pytanie, właśnie o te „kolejne projekty” i tutaj najgorsza wiadomość:

Nie mogę nic powiedzieć, gdyż jest jeszcze w fazie planowania, ale wykonujemy wiele rzeczy za kulisami. Dosłownie przed chwilą rozpadł nam się duży projekt, więc jestem z tego powodu nieco smutny (śmiech). Cóż, takie rzeczy też się zdarzają w tym biznesie.

Czarne chmury nad Kojimanjaro

Jak widać – nie ma nadziei na to, że zobaczymy kolejną grę Kojimy w tym, przyszłym roku, czy nawet za dwa lata. Death Stranding powstawał bardzo długo (release trailer pojawił się w 2016 a sama gra w 2019), więc kolejne gry będą pewnie powstawać w podobnym tempie. Dla mnie ciekawa jest również informacja o „upadku dużego projektu”. Choć nie padło to wprost – najpewniej wiąże się to z odejściem w grudniu Kenichiro Imaizumi’ego – współzałożyciela Kojima Productions oraz weterana serii Metal Gear Solid, z którym Kojima pracował od lat. Na pocieszenie, przypomnimy że Death Stranding już 14 czerwca trafi na PC.

Źródło: Gematsu, Livedoor News