Horizon Zero Dawn 2 będzie „gigantyczne” – Guerilla o planach serii

Już-nie-exclusive na PS4 doczeka się kontynuacji, a możliwe że nawet trylogii

Jakoś mnie Horizon tak szczerze nie porwał. Pograłem kilka godzin i trochę się znużyłem tą grą. Trzeba jednak przyznać, że graficznie jest to nadal jedna z najlepiej wyglądających gier, nie tylko na PS4, ale i ogólnie. Jest to też pierwsza gra tego typu, stworzona przez Guerilla, które do tej pory robiło Killzone dla PlayStation. Horizon odniósł spory sukces i studio podzieliło się planami odnośnie kolejnych części.

hzd scrsht 22

Serwis VGC donosi, że kontynuacja miała trafić jeszcze na obecną generację. Podczas prac, okazało się jednak że projekt tak się rozrósł, że lepiej będzie wydać go na następną generację. Dwójka ma być „gigantyczna” w porównaniu do jedynki, zarówno pod kątem wielkości świata, jak i możliwości eksploracji. Zaskoczeniem jest zapowiedź multiplayera. Tak, dwójka będzie oferowała możliwość przejścia gry w kooperacji.

HZD scr 23

Poza tym, możemy dowiedzieć się dość oczywistego – jeżeli dwójka pójdzie dobrze, pojawi się część trzecia. Niestety – wiele wskazuje też na to, że Horizon Zero Dawn 2 nie będzie premierowym system-sellerem dla PlayStation 5. Takie stwierdzenie nie pada wprost, ale można je wywnioskować. Szkoda, gdyż pochodzący z tego samego studia Killzone Shadow Fall był największą grą na premierę PS4. Guerilla potrafi też wycisnąć ostatnie soki z możliwości konsol Sony. A przyznam, że chętnie zobaczyłbym pełnię możliwości PlayStation 5. Może inny twórca sobie z tym poradzi.

Źródło: VGC