Horizon Zero Dawn oficjalnie na PC. Szykuje się orgazm dla oczu

Horizon Zero Dawn to jedna z najpiękniejszych gier z PlayStation 4. Wiemy już oficjalnie, że trafi na PC i będzie jeszcze ładniejsza.

W dzisiejszych czasach na zapowiedzi gier natrafiamy dwa razy. Raz w momencie przecieku, a drugi – oficjalnej zapowiedzi. O tym, że Horizon Zero Dawn pojawi się na komputerach, „wiedzieliśmy” od grudnia 2019 roku. Wtedy to rosyjski Youtuber Anton Logwinow podzielił się tą informacją. A gość był już wtedy całkiem wiarygodny – poinformował wcześniej o pecetowej wersji Death Stranding, która przecież nie była aż tak oczywista. Kolejne informacje pojawiły się z kolei w styczniu.

A dziś mamy już nawet stronę na Steam. Nie daje nam ona jednak odpowiedzi na zasadnicze pytanie – kiedy premiera pecetowej wersji Horizon Zero Dawn? Ba, w tym momencie nie znajdziemy nawet informacji dotyczących wymagań sprzętowych gry.

Herman Hulst, współzałożyciel Guerilla Games, w wywiadzie zdradził, że pojawienie się HZD na PC nie oznacza, że stanie się to regułą:

Żeby wszystko było jasne, wydanie jednej wysokobudżetowej gry first-party na PC nie oznacza, że teraz wszystkie gry zaczną wychodzić na PC. Moim zdaniem Horizon Zero Dawn po prostu świetnie pasuje do takiego portu. Nie mamy jeszcze planów co do konkretnej przyszłości i pozostajemy w 100% oddani dedykowanemu sprzętowi.

Wygląda więc to tak, że Sony chce rozreklamować swoje gry wśród pecetowców. Po to, by po premierze PlayStation 5 ruszyli do sklepów po nową konsolę. Ma to jakiś sens.