I Am Jesus Christ to „realistyczny symulator” na podstawie popularnej książki

Nie tylko Wiedźmin Geralt, ale i Jezus Chrystus w I Am Jesus Christ ma szanse zawojować świat gier wprost z kart książek. Jezus to w sumie już kolejny raz, ale skoro książka o jego losach ma jakieś 1900 lat, to normalne, że okazji było więcej [SPOILERY!]

Firma PlayWay ma na swoim koncie kilka „ciekawych” symulatorów. Wśród nich mieliśmy już symulator złodzieja, symulator remontowania domów, poszukiwacza złota, menela, a także mechaników samochodów, pociągów, samolotów, motocykli i jak ktoś pomyślał, że brakuje tu tylko mesjasza, to oto się zjawia w I Am Jesus Christ. Cały na biało.

I Am Jesus Christ jest na poważnie. To znaczy, że nie będzie tu jakichś głupot w stylu pokazywania środkowego palca Faryzeuszom, czy rzucania rozmnożonymi rybami w homoseksualistów. Zamiast tego, jak podają twórcy, zobaczymy:

– Otwarty świat
– Specjalne zdolności
– Realistyczny pojedynek z Szatanem
– Ponad 30 cudów, jak uzdrawianie, chodzenie po wodzie, uspokajanie burz, karmienie ludzi (kucharze w McDonald’s też to potrafią)
– Chrzczenie i zyskiwanie supermocy Ducha Świętego
– Modlitwa i wzmacnianie Ducha Świętego
– Ukrzyżowanie i zmartwychwstanie

Nie wierzycie? Zobaczcie zwiastun:

I Am Jesus Christ – nowe przygody Jezusa Chrystusa?

I chociaż twórcy zapowiadają, że dość mocno wzorują się na książkowym oryginale, to widać po powyższym opisie, że pojawi się kilka plot-twistów i niepublikowanych wcześniej wątków. Twórcy pokusili się o powiększenie liczby cudów Jezusa z siedmiu do aż trzydziestu. Może to sugerować, że w grze poznamy zupełnie nowe przygody Króla Wszechświata. Szkoda też, że już strona na Steamie i podane wyżej informacje zdradzają fabułę tak gry, jak i książki. Śmierć Jezusa to jeden z ważniejszych fragmentów Nowego Testamentu, a zmartwychwstanie do dziś uznawać można za bardzo dobry plot-twist. Mam nadzieję, że nie zepsuje nam to zabawy.

Trzeba też przyznać, że I Am Jesus Christ prezentuje się całkiem nieźle pod względem graficznym. Jak ma się to do wymagań?

I Am Jesus Christ – wymagania sprzętowe

Minimalne:
System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel Core i3-2100 / AMD Phenom II X4 965
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 550 Ti / Intel HD 620
DirectX: Wersja 9.0
Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:
System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel Core i5-4670K / AMD FX-8320 or equivalent
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 960 / Radeon R9 290X
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Martwić może mała wymagana przestrzeń na dysku, co może świadczyć o tym, że ten „otwarty świat” będzie raczej mało otwarty. Ale może twórcy jakimś cudem rozmnożą przestrzeń w swojej grze. Kto wie? Gorzej, niż z Shenmue III nie będzie.