I, the Inquisitor – gra na podstawie cyklu Jacka Piekary dostaje teaser

Pierwszy teaser nic nie urywa, ale jeszcze nie grzebiemy tej gry.

Kilka lat temu studio The Dust ogłosiło, że pracuje nad grą na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary. Wieść wywołała spore zamieszanie, wszak Piekara jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy. Do tego klimat „Cyklu” wydaje się być idealny do stworzenia gry. Wiele osób upatrywało w adaptacji twórczości Piekary powtórki sukcesu Wiedźmina. Patrząc jednak na dorobek studia The Dust i poniższego teasera, to chyba raczej te nadzieje nie zostaną spełnione.

I faktycznie – gra przypomina Wiedźmina. Tego z 2007 roku. Z jednej strony – ok, to dopiero teaser, więc finalnie gra może wyglądać inaczej. Z drugiej – teasery zazwyczaj wyglądają lepiej niż produkt końcowy. Informacją o teaserze podzielił się na Twitterze sam Jacek Piekara. Na pytanie o styl gry, Piekara napisał, że twórcy „byli i są pod wrażeniem Detroit: Become Human”. Ciekawe.

O samej grze nie wiadomo jednak nadal zbyt wiele, poza tym, że ma być to przygodowa gra akcji oraz wcielić się mamy w postać książkowego głównego bohatera, Mordimera Madderdina. Sam nie wiem co na ten temat myśleć. Mieć nadzieję, że nawet jeśli gra nie będzie powalać graficznie, to chociaż nadrobi grywalnością. I, the Inquisitor ma trafić na rynek w 2022 roku.