Irańskie studio odpowiedzialne za Children of Morta trafi do sądu za „antyislamskość”

Children of Morta to gra ciepło przyjęta na Steamie i Switchu, co zdarza się raczej rzadko w przypadku małych zespołów z Bliskiego Wschodu. Zwykle dlatego, że czuwa nad nimi cenzura. A gdy ma się ją gdzieś… odnosi się sukces i trafia pod religijny sąd.

Sprawę na swoim Twitterze naświetlił przedstawiciel studia Dead Mage, które odpowiada na Children of Morta. Studio ma swoją siedzibę w Iranie, który wciąż jest republiką islamską, co oznacza mniej-więcej tyle, że religia jest prawem. A w przypadku, gdy ktoś religię traktuje zbyt poważnie i dosłownie, może dojść do takich sytuacji jak ta. Niestety, tweet już zniknął z sieci, ale w internecie nic nie znika, więc wiemy, co Dead Mage napisali:

Zostaliśmy wezwani przez Islamską Policję Religijną, by złożyć wyjaśnienia w sprawie Childern of Morta. W zawiadomieniu czytamy, że w grze są m.in. tańce, nie wspomina się o Bogu, używa się magii do walki z demonami i pojawia się scena pogrzebu, który nie jest odprawiony zgodnie z zasadami Islamu. Następny krok to wizyta w sądzie.

Mamy jednak nadzieję, że sprawa zakończy się dla twórców dobrze. Children of Morta to jedna z ciekawszych produkcji w ostatnich miesiącach. Gra dostępna jest na PC, Switch i PlayStation 4. Polecam.