Jeff Kaplan, twórca Overwatch, odchodzi z Blizzarda

Sporo odejść ostatnimi laty było w Blizzardzie. Tego jednak nikt nie się nie spodziewał

Jeff Kaplan, twarz i główny twórca Overwatch, który stał się praktycznie branżowym memem, odchodzi z Blizzarda. Ostatnią tak ważną osobą, która odeszła z Zamieci, był sam Mike Morhaime – współzałożyciel i wieloletni CEO Blizzarda. Kaplan był związany z firmą aż 19 lat. Stery nad Overwatch 2 ma przejąć po nim Aaron Keller, który współtworzył już Overwatcha, a wcześniej projektował poziomy w World of Warcraft.

overwatch 2

Chyba nie sposób nie zauważyć, że coś jest nie tak z produkcją Overwatch 2. Jeff Kaplan jest już kolejną, po Michaelu Chu, bardzo ważną osobą, która odchodzi bezpośrednio z zespołu Overwatch 2. Tych mniej ważnych nie sposób jest nawet zliczyć. Trudno na ten moment określić, dlaczego Kaplan odszedł. Możliwe, że jego wizja drugiej części nie do końca przekonywała Blizzarda i Activision. Wszak wszyscy wiemy, jak Kaplan poprowadził pierwszego Overwatcha i jak ostatecznie skończył.

Na szczęście Aaron Keller też jest weteranem Blizzarda i mieć nadzieję, że pod jego sterami doczekamy się godnego następcy Overwatcha.

Źródło: Blizzard