Kingdoms of Amalur: Reckoning dostanie remaster

Do grona remasterowanych gier dołącza Kingdoms of Amalur i przyjmuje nazwę Re-Reckoning

W czwartek THQ ogłosił powstanie remastera… w sumie średnio przyjętej gry action-RPG. Kingdoms of Amalur: Reckoning zmagał się początkowo z produkcją (miał to być tytuł MMO, co widać w samej grze), ale ostatecznie przekształcono go na half-open world RPG. Zebrał on bardzo pozytywne oceny, jednak nie okazał się wielkim hitem sprzedażowym. Dwójka ostatecznie nigdy nie powstała

THQ od jakiegoś czasu zabiera się za reworki i remastery swoich franczyz. Kwestią czasu było, aż dostaniemy odświeżenie Amalur. Nazwano go po prostu Re-Reckoning. Poza przybliżoną datą premiery, ujawniono też cenę oraz edycję kolekcjonerską. Standardowy release ma kosztować 39,99$ (czyli jakieś 150zł), ceny edycji kolekcjonerskiej jeszcze nie znamy.

re-reckoning collectors edition

Daje to nadzieję na powstanie drugiej części Amalura. Raczej na pewno powinniśmy zapomnieć o tym, że THQ wróci do swoich korzeni MMO (nawet miał on nazwę roboczą – project Copernicus), ale może wreszcie ujrzymy kontynuację serii. Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning ma się pojawić pod koniec sierpnia tego roku.

Źródło: Gamerant, Microsoft Store