Korn zagra wirtualny koncert w Adventure Quest 3D

Na dość ciekawy model promocji swojej gry wpadli twórcy gier Advendture Quest 3D i Adventure Quest Worlds. Studio Artix Entertainment ogłosiło, że w ich grze odbędzie się koncert Korna.

Artix zajmuje się tworzeniem (przede wszystkim) dwuwymiarowych, darmowych gier MMO. Nie jest to zbyt popularne studio, jednak istnieje na rynku już 11 lat. Przeniesienie części ich gier na rynek mobilny pozwoliło im przetrwać i obecnie mają się całkiem dobrze. A to za sprawą całkiem niezłego MMO na telefony – Advendture Quest 3D. Dostępna jest też klasyczna odmiana tej gry w 2D pod nazwą Adventure Quest Worlds. AQ czasami pojawiały się na mojej stronie Steam oraz sklepie Google Play, ale jakoś nie wywoływały we mnie większych emocji. Dziś jednak warto wspomnieć o tej serii darmowych MMO.

korn_battleconcert

A to ze względu na organizację eventu w obu grach Adventure Quest, pod nazwą Korn Battle Concert Series. Wydarzenie będzie miało kształt koncertu Korna, promującego swoją najnowszą płytę „The Nothing”. Podczas eventu, gracze będą „pod sceną” bić moby przy akompaniamencie Korna, tworząc największe, wirtualne pogo. Event zaczyna się 20 sierpnia i udział w nim może wziąć każdy. Nowi gracze muszą utworzyć postać, która automatycznie otrzyma w inwentarzu bilet na wydarzenie. Jeżeli ktoś już posiada konto, musi kupić bilet za walutę dostępną w grze. Dostępne są też itemy brandowane Kornem oraz wirtualny backstage-pass, który pozwoli na zrobienie wirtualnego selfie z Kornem 3D®

Muszę przyznać, że to naprawdę świetna forma promowania zarówno gry, jak i samego zespołu. Rzadko widzimy tak kreatywne podejście do tego tematu. Sukces Korn Battle Concert Series najpewniej zdecyduje, czy będziemy widzieć w przyszłości więcej wydarzeń tego typu. Nie mielibyśmy nic przeciwko.

Źródło: Artix, VG24/7