Lootboxy zakazane w UK? Izba Lordów naciska na rząd

Batalii o „mechaniki niespodzianek” ciąg dalszy. Wyższa izba brytyjskiego parlamentu naciska na rząd, aby przyspieszyć klasyfikacje lootboxów, jako hazardu

O batalii z lootboxami pisaliśmy już jakiś czas temu i wydawało się, że sprawa nieco ucichła. Wydawcy grają na zwłokę jak tylko mogą, dając czas aby wszyscy zapomnieli o sprawie. To stara zagrywka, żeby temat ucichł i można wtedy wsadzić zmiany do zamrażarki. Tak się jednak składa, że brytyjska Izba Lordów wysłała mema z p. Sznukiem do EA, 2k oraz Ubisoftu:

sznuk razem

Izba Lordów jednogłośnie naciska na brytyjski rząd, aby ten nie czekał na długie analizy i prace zespołów najróżniejszej maści. Proponują oni natychmiastowe uznanie wszystkich lootboxów w grach komputerowych jako hazardu. Izba Lordów stwierdza w raporcie, że lootboxy i mikrotransakcje (również na urządzeniach mobilnych) przyczyniają się do niekontrolowanego uzależnienia od hazardu, który trwa 24/7, a dowody są przytłaczające i czekanie na szczegółowe analizy mija się z celem. I trudno się z tym nie zgodzić, wszyscy wiemy jak wygląda przeciętna gra na mobile.

mario mobile microtrans

Jeżeli zmiany „przyklepie” UK, to za ciosem najpewniej pójdzie USA a dalej cała UE. Chciwy płaci 2x, więc wszyscy korpowydawcy niedługo mogą stracić solidne źródło dochodów. Jakoś nie będziemy za nimi raczej płakać. Niedługo na pewno znajdą inne, równie uzależniające mechaniki, aby tylko wymusić na klientach wydawanie pieniędzy.

Źródło: gamesindustry.biz