Marvel’s Avengers również opóźnione. Opóźnieniowe C-C-C-Combo Square Enix

Marvel’s Avengers, czyli popularni „Awendżersi” mieli pojawić się w maju. Niestety, nie zagramy w nich przed końcem wakacji. Square dokręca śrubę?

Dopiero co informowaliśmy was o opóźnieniach pierwszej części Final Fantasy VII Remake (bo trzeba pamiętać, że to nie cała „siódemka”, a tylko jej fragment), a już pojawia się news o innej grze wydawanej przez Square Enix – Marvel’s Avengers.

Taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie producenta, Crystal Dynamics:

W Crystal Dynamics naszym celem zawsze było dostarczenie najlepszego doświadczenia z Avengers. W tym celu musieliśmy podjąć trudną decyzję o przesunięciu daty premiery Marvel’s Avengers na 4. września 2020.

Dla nas, jako fanów marki, to wielki przywilej pracować przy tak legendarnych postaciach i wiemy jak wielkie znaczenie mają ci Superbohaterowie dla nas i ich prawdziwych fanów na całym świecie. Kiedy stworzyliśmy naszą wizję Avengersów, podjęliśmy się stworzenia oryginalnej kampanii, wciągającego co-opa i wymagających wyzwań na długie lata. Do samego końca wykorzystamy dodatkowy czas, by skupić się na dopracowywaniu i dopieszczaniu gry do wysokich standardów, których nasi fani oczekują i które spełnimy.

Nasz międzynarodowy zespół docenia wsparcie, które nam okazujecie. Rozkwitamy dzięki waszemu entuzjazmowi i opiniom i nie możemy się doczekać, by pokazać więcej. Przepraszamy za opóźnienie. Jesteśmy pewni, że efekt będzie wart oczekiwania.

To nie pierwszy problem w historii Marvel’s Avengers. Gdy w zeszłym roku pojawił się pierwszy zwiastun, posypało się wiele gromów. Gracze z całego świata mieli pretensje głównie o dwa elementy. Pierwszym była liniowa i „sztuczna” prezentacja. Drugim – aparycja głównych postaci. Część Avengersów doczekała się poprawy, co każe sądzić, że Crystal Dynamics naprawdę chcą wydać możliwie najlepszą grę.
Opóźnienie może wynikać bezpośrednio z kilku przyczyn. Biorąc pod uwagę „przypadkowość” w poinformowaniu o dwóch opóźnieniach tego samego wydawcy, wina może leżeć po stronie Square. Albo początkowo przeszacowali możliwości swoich studiów, albo postanowili dokręcić im śrubę. Być może efekty prac ich nie zadowalają i rzeczywiście chcą, by na rynku pojawiły się maksymalnie dopracowane produkcje.