Masz Xboxa One? Możesz nie chcieć kupować Xboxa Series

Okazuje się, że kupowanie nowego Xboxa może nie być koniecznością, aby pograć w tytuły ekskluzywne na Xboxa Series X/S

Microsoft i ich polityka rozwijania Xboxa jest naprawdę godna podziwu. Jeszcze 2-3 lata temu wyśmiewaliśmy wszystko, co miało znaczek „X” a teraz nietrudno odnieść wrażenie, że to gamingowa marka Microsoftu ma pomysł na siebie, rozwój i przede wszystkim graczy. Widać to było na prezentacji E3, gdzie przez półtorej godziny mieliśmy praktycznie same zwiastuny i gameplay’e i zaledwie kilka minut gadania. Ale dość pochwał – wiele wskazuje na to, że Xbox nie będzie też porzucał poprzedniej generacji konsol… praktycznie w ogóle.

spencer
Phil Spencer – szef Xbox

W ostatnim wpisie Xbox Wire oraz Developer Update, szef Xboxa Phil Spencer i CEO Microsoftu Satya Nadella, potwierdzili, że usługa xCloud trafi też na Xboxy One. Wprost stwierdzają, że ma to umożliwić uruchamianie next-genowych gier na konsolach starej generacji. Mamy więc pierwszy przypadek w historii, kiedy producent konsoli do gier, celowo przedłuża życie poprzedniej generacji, nawet kosztem obecnej. Wszystko po to, aby zwiększyć bazę graczy. Wow.

xbox one s all digital
Staruszki One S też dostaną opcję do grania w chmurze

Wcześniej lekko wątpiliśmy w zapewnienia Spencera, że nie zależy im na sprzedaży Xboxów a na użytkownikach usługi Xbox jako platformy. Teraz, gdy Xbox sam wytrąca z rąk argumenty do kupowania nowych konsol (nie po raz pierwszy zresztą), wydaje się to być prawdą. Chyba pora poszukać jakiejś używki One X…

Źródło: IGN