Microsoft kupuje Bethesdę i całą grupę ZeniMax

Skyrim i DOOM od dziś z logo Xboxa. Kolejne uderzenie Microsoftu i kolejny, ogromny cios w Sony

Tego, że Bethesda od kilku lat była wystawiona na sprzedaż domyślała się większość obserwatorów. Świadczyły o tym dość desperackie próby zwiększenia wartości Bethesdy poprzez bardzo silne monetyzacje gier, masę sprzedawanych gadżetów, itp. Mało kto jednak przypuszczał, że cała grupa Zenimax pójdzie pod młotek.

zategują se modami

Microsoft w tańcu się nie pie…ści i rzuca na stół 7,5 miliarda dolarów, kupując tym samym całą grupę ZeniMax, w skład której wchodzą: idSoftware (DOOM), Bethesda Game Studios (The Elder Scrolls, Fallout) czy Arkane (Dishonored i nadchodzący Deathloop) oraz kilka mniejszych firm. Dla graczy jest to wspaniała wiadomość, dla Sony fatalna (nowe gry od dawnego ZeniMax najpewniej nie trafią na nowe PlayStation lub trafią z opóźnieniem). I do końca nie jestem przekonany, czy Microsoftowi ta transakcja się opłaci.

skyrim na lodowki

Gracze dostaną za darmo w usłudze Game Pass wszystkie gry Zenimax – (oczywiście) Skyrim, starsze Dishonored, Woflenstein’y, ale również najnowszy DOOM Eternal, czy niewydane jeszcze Deathloop oraz Starfield. Nie jestem do końca przekonany, czy Microsoft będzie w stanie odbić sobie te 7,5 miliarda zielonych dzięki usłudze Game Pass. Ale może (a raczej na pewno) w Microsofcie siedzą tęższe głowy ode mnie i przejęcie okaże się sukcesem. Nam, jako graczom, pozostaje się jedynie cieszyć.

Źródło: Xbox