Modderzy stworzyli Harry’ego Pottera w Minecrafcie

A raczej cały Hogwart i grę RPG. Możliwości całkiem wiekowego już sandboxa wydają się być nieograniczone

Wszyscy wiemy, że największym Minecraft Veteranem i najlepszym graczem jest PewDiePie (kappa). Ale wyrazy uznania należą się również pozostałym fanom tej gry a w szczególności społeczności modderskiej. Pewien zespół modderów pod nazwą Floo Network, podjął się stworzenia gry w świecie Harrego Pottera, używając do tego Minecrafta. W grze znaleźć się miał nie tylko Hogwart, ale wszystkie znane z filmów i książek pokoje, komnaty, postacie oraz przeciwnicy. Efekt możecie podziwiać poniżej

 

Nie zabrakło też używalnych czarów, masy łamigłówek i smaczków dla fanów historii o chłopcu, który przeżył. Ale zgadywanki to nie wszystko. Będziemy też toczyć walki z wrogami znanymi z książek. Przyznam szczerze, że już sama mapa i rekreacja postaci oraz audio robią wrażenie. Zawartości starcza na praktycznie kompletną, odrębną grę. Mod oferuje naprawdę dużo, nawet jak na możliwości Minecrafta. Jest on bardzo rozbudowany i zbiera bardzo pozytywne oceny. Ale to nie jedyny ciekawy projekt sceny modderskiej w Minecrafcie. Np. inny zespół rekreuje całą Ziemię w Minecrafcie. Tak – całą naszą planetę 1 do 1. To pokazuje, jak uniwersalny jest ten kilkunastoletni już sandbox.

Mod o Harrym Potterze dostępny jest do pobrania za darmo stąd. Jeżeli podoba Wam się ten projekt, zachęcamy do wsparcia grupy Floo Network.