Call of Duty: Modern Warfare nie pokaże się na PlayStation w Rosji

Kolejny cios dla Activision, tym razem od Sony Interactive Russia. Rosyjski oddział SIE odmówił publikacji nadchodzącego Call of Duty: Modern Warfare na tamtejszym rynku. 

Strzelanki w Rosji są wyjątkowo popularne i Call of Duty nie jest tu wyjątkiem. Na ten moment nie do końca wiadomo czy jest to decyzja polityczna, czy też biznesowa. Początkowo SIE Russia odmówił publikacji bety CoD: Modern Warfare, teraz oficjalnie anulowano sprzedaż tej gry za pośrednictwem platformy PS Store. Wszystkie dokonane preordery zostały anulowane a pieniądze zwrócone. Zatem Rosjanie praktycznie w ogóle nie pograją w ekskluzywny (przez rok) tryb na PlayStation 4 – Special Ops Survival. Call of Duty Russia wydało tweeta o zaistniałej sytuacji.

W tłumaczeniu:
Sercem Modern Warfare jest w pełni fikcyjna historia, starannie opracowana, aby zadowolić wszystkich graczy. SIE postanowiło nie sprzedawać gry w rosyjskim PS Store. Z niecierpliwością czekamy na wydanie gry w wersji cyfrowej na PC i Xbox 25 października.”

Activision na pewno nie jest zbyt zadowolone z tej wiadomości. W obecnej sytuacji liczy się dla nich każdy grosz, a Rosja to w końcu 11 rynek na świecie, jeżeli chodzi o gry (z czego jedynie 23% gra na konsolach – ale to i tak sporo). Możemy jedynie się domyślać, że SIE Russia chce uniknąć kontrowersji, gdyż podobno znów ma ukazać się misja podobna do „Remember, no Russian”. Decyzja wydaje się dość dziwna, szczególnie że lokalny Microsoft będzie prowadził sprzedaż zarówno na Xboxa jak i PC. No cóż, niektórzy chyba za bardzo dmuchają na zimne.

Źródło: dexerto.com