Call of Duty: Modern Warfare – tryb Special Ops wyłącznie na PS4

Początkowo zachwyt, potem zwątpienie aż doczekaliśmy się kontrowersji. Activision nic się nie uczy na błędach i nadal brnie w durne zagrywki, które jedynie szkodzą.

Na ostatnim State of Play od Sony, pojawiła się zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare. Przebitka o trybie Special Ops trwała dosłownie kilka sekund i niewprawne oko mogło kilka informacji przeoczyć (przyznam się, że sam nie dopatrzyłem się jej za pierwszym razem). Kryjący się pod enigmatyczną nazwą „Special Ops Survival Mode” będzie czasowo dostępny wyłącznie na PlayStation 4… przez rok! Okres życia przeciętnego Call of Duty trwa właśnie tyle (do wypuszczenia kolejnej części), więc można uznać że tryb ten jest wycięty kompletnie z pozostałych platform. Na trailerze zapowiedź Special Ops pojawia się od 2:18, informacja o czasowym exclusive jest na ekranie ~1sek. Sami zboaczcie:

 

Nie mam zielonego pojęcia, co mają w głowie szefowie Activision-Blizzard. Najbardziej oczekiwana gra koncernu od wielu lat i wycinają jeden z trybów praktycznie całkowicie na Xboxa One oraz PC. Czemu ma służyć ten zabieg? Nikt przecież nie kupi PS4 specjalnie dla tego, że jest tam ten tryb, ludzie nie kupią przez to więcej CoD: MW na PS4. Jedyne, do czego się to przyczyni, to wykluczenie całej rzeszy klientów, sprzedając im niepełny produkt. Activision jest po prostu mistrzem kretyńskich decyzji. Najpierw ukryte lootboxy, teraz to. Mieć takiego killera w swoim portfolio, sprzedawać preordery a potem walnąć taką bombę. Naprawdę, brak słów… Chyba wymierny sukces World of Warcraft Classic troszkę za bardzo uderzył im do głowy.

true acti

Źródło: Charlie Intel