Mortal Shell – nowy souls-like od byłych twórców CoD, Diablo i Halo

Kolejny Klon Soulsów na horyzoncie. Mortal Shell wygląda jednak na dość ambitny projekt i jest tworzony przez doświadczony zespół

„Nie wiemy, jaki gatunek wydać na start żeby nie splajtować? Róbmy souls-like’a!” Chciało by się rzec, ale w tym wypadku raczej nie to decydowało o powstaniu Mortall Shell. Gra tworzona jest studio Cold Symmetry, założone przez byłych pracowników Acti, Blizza oraz Bungie. Całkiem ciekawy misz-masz i bardziej spodziewałbym się po takiej ekipie strzelanki FPS albo TPP. Padło jednak na soulsy. I muszę przyznać, że ich pierwsza gra zapowiada się naprawdę klimatycznie. Poza ogłoszeniem samej gry, dostaliśmy bardzo przyjemny, dwuminutowy trailer, złożony z grafik koncepcyjnych i gameplayu. Zapraszam:

 

Nie da się ukryć, że twórcy (chyba aż nadto) wzorowali się Dark Souls oraz Dead Cells. Lokacje, walka i przeciwnicy wyglądają jak z kolejnej części soulsów, jednak zagranie z pożyczaniem sobie ciał, to prawie jeden do jednego motyw Dead Cells. Już na tak wczesnym etapie gra prezentuje się nad wyraz dobrze. Przebitki robią ogromne wrażenie i jestem pewny, że tytuł znajdzie całe grono fanów. Przynajmniej dopóki nie zobaczymy więcej o Elden Ring.

Strona gry