Na Nintendo Switch wyszło więcej gier w 2019, niż łącznie na pozostałe konsole

Liczba robi wrażenie. 2019 rok był niezwykle udany dla japońskiego giganta.

Mat Piscatella, analityk z firmy NPD Group, zamieścił na Twitterze całkiem ciekawe podsumowanie. Wynika z niego, że w 2019 na Nintendo Switch ukazało się aż 1480 gier – o ~400 więcej, niż na PlayStation 4 i Xbox One łącznie. Liczba robi wrażenie i świadczy o sile nowej konsoli. Porównując wynik nawet do najpopularniejszej konsoli Nintendo w dziejach, czyli Wii – Switch wyprzedza go kilkukrotnie. Naprawdę robi wrażenie

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze – Switch ma „przywilej” bycia ostatnią z wydanych obecnie generacji konsol (chociaż ja bym nie wrzucał Switcha do 8. generacji tylko dał osobną linię czasu dla N), do tego świetnie się sprzedaje. Wszyscy wydawcy chcą być na Switchu i wydają swoje stare gry na nową konsolkę Japończyków. Ma ona jeszcze co najmniej kilka lat przed sobą, więc można zarobić jeszcze troszkę na wydanych wcześniej grach. Zmieniło się też podejście samego Nintendo w kwestii swojego systemu. Jest znacznie bardziej otwarty i… no cóż, pojawia się zalew naprawdę marnych gier na konsolę Nintendo. Na szczęście, na Switchu jest i będzie w co grać.

switch pro leak

Trzecia i ostatnia przyczyna leży u konkurencji – 2020 to rok nowych generacji konsol. Wydawcy tworzą gry już pod nowe sprzęty i czekają z premierą gier do wydania nowych konsol. Nie jest to nic niezwykłego, praktycznie zawsze tak było. Nie mniej – Switch ma się świetnie i jeżeli wahaliście się przed zakupem w obawie czy będzie w co grać, to na pewno nie będzie takiego problemu. Nic dziwnego, że Nintendo planuje prawdopodobnie wersję Pro swojego dzieła.

Źródło: GameRant