Nadchodzące gry EA będą wspierać darmowy upgrade na konsole nowej generacji

Electronic Arts nie ma zamiaru rzucać kłód pod nogi osobom, które chcą przejść na konsole nowej generacji

Gdzie dwóch się bije, tam klient korzysta. Zaciekła bitwa Xboxa oraz PlayStation spowodowała, że zaczęliśmy dostawać coraz to lepsze promocje, oferty i usługi. Obecnie da się grać dosłownie za grosze z usługami typu Xbox Game Pass czy też korzystać z dobrodziejstw chmury, czy grania na wielu urządzeniach.

EA access

Jedna z większych bolączek przy pojawianiu się kosnol nowej generacji, była powolna przesiadka użytkowników poprzedniej na nową. Wiąże się to przede wszystkim z małą bazą gier na premierę. Twórcy postanowili zmienić ten stan rzeczy i zaczęli oferować darmowy upgrade swojej gry na konsole nowej generacji. Do tej pory taki ruch potwierdził CD Projekt Red oraz Ubisoft. Teraz do tego grona dołącza… Electronic Arts. Firma, której w życiu bym się nie spodziewał w takim gronie.

Według informacji, zasłyszanych na rozmowie konferencyjnej, podsumowującej rok fiskalny, wszystkie gry Electronic Arts, które pojawią się od teraz, będą miały opcję darmowego upgrade’u na next geny. Nie padła przy tym konkretna konsola, więc możliwe, że oferta obejmie zarówno PS5 jak i Xbox SX. Wygląda to na koniec czasów, kiedy chcąc pograć w tą samą grę na nowym sprzęcie, musieliśmy kupować jej drugi egzemplarz. Czy zachęci to niezdecydowanych do przejścia na najnowsze sprzęty?

EA satan

Część na pewno, ale to raczej miły dodatek, niż system-seller. Najnowsze rewizje PlayStation i Xboxa dostaliśmy niecałe 3 lata temu, więc najchętniej przesiądą się posiadacze pierwszych rewizji i zagorzali fani. Niemniej – jest to bardzo dobra wiadomość.

Źródło: DualShockers