Najwyżej rankowani gracze Apex Legends przyłapani na oszukiwaniu

Nie, nie chodzi tu o aimbota czy wallhacka a o niedozwolone dogadywanie się z wrogimi drużynami

Mowa nie o byle kim, bo o graczy Xynoa i Skittles – są to dwaj najwyżej rankowani gracze w Apex Legends, nawet biorąc pod uwagę wszystkie platformy. Jak się okazuje – bardzo możliwe, że nie do końca zasłużenie. Na streamie przyłapano tych dwóch delikwentów na dogadywaniu się z wrogą drużyną, aby w szóstkę wymiatać całe serwery. Chyba nie trzeba geniusza, żeby zrozumieć jak ogromną przewagę daje 6 osoby team przeciwko 3. Jest to szczególnie dotkliwe w Apex, gdzie flankowanie i wykorzystywanie mapy jest często kluczowe.

The #1 and #2 Apex predators Xynoa and Skittles caught 6 man teaming on EU servers from r/apexlegends

Jak się okazuje, nie tylko dogadują się oni z innymi drużynami – często grają osobno i trafiają do tego samego meczu. Kolejno, wzajemnie stream-snipe’ują się, mając w ten sposób znacznie lepsze rozeznanie w sytuacji na mapie. Społeczność na Reddicie jest wkurzona, ale nie wydaje się zaskoczona. Na kolejnym nagraniu widać, jak na Xbox dzieje się dokładnie to samo, gdzie 6 graczy rangi Predator (najwyższej) również gra razem.

6 Predators Teaming on Xbox. Take action immediately so legit players can earn a rightful spot. Multiple of them are even top 10. One threatened to boot me offline. More below. from r/apexlegends

Nieuczciwe – nawet bardzo. Niestety, praktycznie nie do wykrycia. Takiego oszukiwania nie da się wykryć programami. Jedynym sposobem byłoby zastosowanie jakiegoś AI, które byłoby w stanie określić, że np. drużyna A przebywa blisko drużyny B przez długi czas i nie zadają sobie obrażeń. Jest to łatwe do obejścia, gdyż wystarczy strzelić w siebie nawzajem co jakiś czas (tak robią oszuści w Fortnite). Pozostaje nam jedynie nagrywanie i raportowanie takich graczy do twórców.

Źródło: Reddit