NetEase wybuduje park e-sportowy w Szanghaju za 725mln $

Kwota przyprawia o zawrót głowy, ale Azjaci się nie patyczkują, jeżeli chodzi o gaming. Jeden z poważniejszych konkurentów Tencenta inwestuje w e-sportowy park w Szanghaju.

Władze miasta-państwa Szanghaj już jakiś czas temu ogłosiły, że planują zostać światową stolicą e-sportu. W związku z tym, pojawiło się mnóstwo ułatwień dla inwestorów. Jest to całkiem realny plan, biorąc pod uwagę że jest to najnowocześniejsze miasto na świecie. Do tego nie boryka się z problemami, jakie dręczą kontynentalne Chiny, związane m.in. z pobytem i restrykcjami władz (Szanghaj ma podobny status jak Hong Kong, tylko na razie nieco lepsze). Z Szanghajem konkuruje oczywiście Seul, który nieoficjalnie obecnie dzierży tytuł gamingowej stolicy świata. Szanghajowi może jednak przyjść z pomocą chiński wydawca NetEase.

szanghaj

Kilka dni temu NetEase ogłosił, że zainwestuje aż 725mln$ na wybudowanie e-sportowego parku i stadionu właśnie w Szanghaju. Jak ogłoszono w komunikacie, ma to być pierwszy, duży w pełni profesjonalny stadion e-sportowy w Chinach. W placówce ma mieścić się nie tylko stadion, lecz również placówki dla gamedevu, treningów i szkoleń dla utalentowanych. Pierwsze budowy już się rozpoczęły (Chińczycy to mają tempo, nie ma co). Do tej pory, sporo turniejów już się odbywało w tym mieście, jednak w mniejszych stadionach oraz w Szanghajskim Orientalnym Centrum Sportowym. Planowana placówka ma być pierwszym tak dużym miejscem stworzonym z myślą wyłącznie o e-sporcie. Szanghaj planuje w ciągu najbliższych 5 lat zostać światowym centrum elektronicznej rozrywki i planowana inwestycja na pewno mocno pomoże w osiągnięciu tego statusu.

Źródło (+zdjęcie): technode