Nie, Bayonetta 3 nie została anulowana

Plotki plotkami, więc robią swoje. Czasem idą jednak tak daleko, że twórcy muszą osobiście je dementować

Ta plotka akurat nie była do końca bezpodstawna, ale brak było jednocześnie jakiegoś sensownego źródła, dlatego o niej nie pisaliśmy. Plotka sugerowała, że Platinum Games porzuciło Bayonettę 3 i włożyło całą markę do zamrażarki. Skąd takie doniesienia? Ostatnio Platinum nawiązał współpracę z chińskim gigantem Tencent, co zaniepokoiło fanów studia. Samo Platinum uważa, że partnerstwo ma podłoże jedynie finansowe i nie wpłynie w żaden sposób na wolność twórczą studia. Historia pokazywała nie raz, że nie zawsze jest to prawdą.

bayonetta 2

Platinum stworzyło m.in Bayonettę oraz Nier: Automata – gry, które ze względu na pikantny obraz kobiet, w życiu nie byłyby dopuszczone do rynku chińskiego. Fani zaczęli obawiać się, że długo wyczekiwana Bayonetta 3 została anulowana, właśnie ze względu chińskiego Wielkiego Brata oraz braku jakichkolwiek wieści na temat owej gry.

Plotki na szczęście zdementował w wywiadzie dla VGC Hideki Kamiya – prezes Platinum Games. Cytując:

I want you guys to take any concerns you have like that and throw them out the window immediately because we’re still hard at work on it and it hasn’t been cancelled by any means. Please look forward to it!

Jak widać – mamy cień nadziei, że Platinum* pozostanie starym Platinum* i nie dosięgnie go cenzorska ręka chińskiego rządu. Zresztą – pisaliśmy już kiedyś, że chińskie firmy same mają lekko dość podejścia chińskiego rządu do gier i szukają biznesu za granicą. Mieć nadzieję, że faktycznie partnerstwo ma podłoże jedynie biznesowe i nic w grach Plat* się nie zmieni.

Źródło: VGC