Nier: Automata na Steam ma zaniżane oceny, bo wersja na GamePass działa lepiej

W tym wypadku protest ma jednak sensowne uzasadnienie.

Kilka dni temu na usługę Game Pass trafiła Nier: Automata. Jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat trafiła do usługi abonamentowej Microsoftu w edycji specjalnej Become as a Gods. Jak się okazuje – wersja ta pozbawiona jest błędów, z jakimi boryka się obecnie wersja Steam Automaty. O co dokładnie chodzi?

automata game pass ed 2

Otóż Nier: Automata był początkowo exclusivem na PlayStation 4. W 2019 roku trafił jednak na Steam w wersji Game of the Year YoRHa edition, która jednak nie jest zbyt udanym portem. Ma problemy ze stabilnością, sterowaniem oraz kilka ogólnych problemów kategorii „Quality of life”. Niestety, Square Enix do dnia dzisiejszego nie spatchował wersji Steamowej Automaty.

automata steam review bomb

Teraz, gdy Automata trafiła na Xboxa, okazuje się, że ta działa zdecydowanie lepiej, niż wersja Steamowa. Najpewniej jest to zasługą samego Microsoftu lub wymogów licencjonowania gier na Xbox. Użytkownicy Steama skrzyknęli się więc, aby zbombardować Automatę na Steam, dopóki Square Enix nie naprawi ich wersji. No cóż, niewiele więcej im pozostaje, jednak Square Enix powinien naprawić wersję Steamową, skoro się da. W końcu gracze zapłacili jak za pełny produkt.