Niespodzianka. Sony zmienia nazwę po 62 latach. Ale tylko trochę

Wiecie, że Sony nazywało się kiedyś „Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd.”? Na szczęście zmieniło nazwę w 1958 roku, a teraz robi to znów.

Nasze kochane Sony, które ostatnio darzyliśmy wielkim uwielbieniem przy okazji The Last of Us II i prezentacji PS5, zmienia swoją oficjalną nazwę. Japończycy chcą w ten sposób podkreślić, że Sony to tak naprawdę szyld, pod którym kryje się wiele zespołów. Dlatego też już niedługo na tę firmę będziemy mówić… Sony Group. A dokładniej od 2021 roku.

Taką informację podało chińskie biuro firmy, a potwierdził je CEO Yoshida Kenichiro:

Zdecydowaliśmy o zmianie nazwy na Sony Group, ponieważ chcemy w pełni podkreślić różnorodność naszego biznesowego portfolio, którym promujemy rozwój i ewolucję w biznesie.

Sony CEO

Nie sposób polemizować z takim argumentem. Wszak Sony od konsol i gier to „zupełnie inne” Sony, niż to od słuchawek, czy telewizorów.

Ostatnia zmiana, jak już wspominaliśmy, miała miejsce w 1958 roku, kiedy ówczesny prezes chciał uczynić z „Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd.” światową markę. Cóż, trzeba przyznać, że podjął dobrą decyzję. Dziś Sony to jeden z najlepiej rozpoznawalnych brandów, a sama nazwa jest krótka i dobrze brzmi. A my i tak na Sony Group będziemy mówić po prostu Sony, prawda?