Nowe Worms już w 2020 roku

Niezwykle popularna swojego czasu w Polsce gra z robakami i bazookami w roli głównej, doczeka się nowej odsłony jeszcze w 2020 roku

Na oficjalnym Twitterze serii Worms pojawił się właśnie tweet wraz z krótkim teaserem. Niemal na pewno będzie to powrót do wersji 3D, a tak przynajmniej sugeruje filmik. W 2003 roku pojawiła się już odsłona Worms 3D, która nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem. Po niecałych trzech latach i narzekaniach graczy, seria powróciła do korzeni i obecnie wydawana jest już w klasycznej, dwuwymiarowej wersji. Poniżej wspomniany tweet:

Zastanawia mnie kilka rzeczy – design i ostrożne ogłoszenie. Jeżeli robaki będą wyglądać tak, jak na końcu, to najpewniej znowu będzie hejt i klapa. Do tego ogłoszenie jest bardzo ostrożne i nie jest wykluczone, a nawet jest bardzo prawdopodobne, że będzie to gra na urządzenia mobilne. Szczerze – wolałbym darmową, dwuwymiarową wersję na wszystkie platformy (no nie oszukujmy się, że telefony nie dźwigną pecetowej wersji wormsów…) niż kolejne, dziwne podejście. Musimy jednak czekać na więcej informacji od Team 17. Jak tylko się pojawią, na pewno o nich napiszemy.

Źródło: PCGamesN