Nowy Nintendo Switch jeszcze przed PlayStation 5 i Xbox 'Box’ Series X? Tako rzeczą plotki

Nintendo Switch Lite pojawiło się zgodnie z wcześniejszymi przeciekami i plotkami. Dziś mówi się o nowej, mocniejszej wersji konsolki z większym ekranem. W połowie 2020 roku

Informacje o nowej wersji Switcha przynosi digitimes (artykuł dostępny za paywallem, ale od czego ma się znajomych na Twitterze). Według ich informacji w połowie tego roku pojawić ma się na rynku Nintendo Switch wyposażony w mocniejsze podzespoły – wyraźni mówi się o poprawionej wydajności chipsetu graficznego, który w Switchu jest naprawdę niewielkim chipem o koszcie… kilkunastu dolarów.

Nowe Nintendo Switch – plotki się sprawdzają

Pierwsze plotki o mniejszej wersji Switcha pojawiały się już na kilka tygodni przed ich oficjalną zapowiedzią – Switch Lite. Ale dokładnie wtedy też kilka osób mówiło o planach Nintendo na wypuszczenie także mocniejszego sprzętu:

Strategia firmy przypomina nieco podejście Sony i Microsoftu, którzy po wydaniu jednej wersji, po czasie pokazują też kolejne – Slim/Pro/X/All-digital itp. Przy czym Switch może wyprzedzić w sprzedaży Xboksa One, jak wynikało z niedawnych wyliczeń.

Wygląd nowego Switcha – wyobrażenie

Przy okazji możemy rzucić okiem na kilka obrazków, prezentujących, jak może wyglądać nowa konsola Nintendo.

Zobaczcie sami:

Sam chętnie bym takie urządzenie przygarnął, a wy?

źródło zdjęcia: Olivier Raymond