Ogromny wyciek The Last of Us 2 – gameplay, spoilery i cutscenki

Spokojnie, w tym poście nie będzie żadnych przecieków. Możecie spokojnie czytać. Obiecuję

To chyba największy wyciek w historii gier komputerowych. Zazwyczaj mamy do czynienia z pojedynczymi filmikami, jakimiś nagraniami zrobionymi telefonem, czy po prostu przecieki wypisane ręcznie z pamięci. Tym razem, na Reddit trafiły całe cutscenki i elementy gameplayu. Włącznie z największymi zwrotami akcji. Wątek na Reddicie został skasowany, ale jeżeli chcecie, to możecie poprzeglądać przecieki w źródłach, które podam.

tlou 2 joel

Abstrahując od całej sytuacji, nie jest to najlepszy moment na takie wpadki dla Naughty Dog. Niedawno ogłoszono przesunięcie premiery TLoU 2 na bliżej nieokreślony termin i dopiero dziś oficjalnie podano nowy wiążący termin. Pojawiło się też sporo doniesień o niezbyt godziwych warunkach pracy – crunch, nadgodziny i spory stres mają być na porządku dziennym. Szybko pojawiły się plotki, świadczące że to mocno przepracowany osobnik postanowił „sprzedać” wszystko, co gra miała do pokazania. A że The Last of Us fabułą stoi, to jest to ogromny cios dla całej marki.

Tylko po co ktoś miał to robić?

– może ktoś spytać. Otóż kontrakty przy tworzeniu gier w US praktycznie zawsze obejmują premie za jej sukcesy na różnych polach – średniej oceny na Metacritic, ogólnego wyniku sprzedaży, ilości zdobytych GOTY, etc. Łatwo się domyślić, że pracownicy, którzy cisnęli na dowiezienie gry w początkowym terminie liczyli na sowite premie. Teraz nie wiadomo czy w ogóle je dostaną, bo ND ma sporo czasu na przetasowania kadrowe. Ale są to jedynie plotki i nie bierzcie ich za pewnik. Chociaż taki scenariusz wydaje się być bardzo prawdopodobny.

Przecieki możecie zobaczyć tutaj: OneAngryGamer (cutscenki, mocny komenatrz); gamesradar+; GameRant 1, GameRant 2; ResetEra; Reddit

Aktualizacja:

Nowy wątek na reddicie – wiecie po co 😉