Oryginalne save’y z Diablo 2 będą działać z Diablo 2 Resurrected

Najlepszy wypadek przy pracy, jaki mógł się tylko wydarzyć.

Diablo 2 Resurrected to zdecydowanie najjaśniejszy punkt, jaki oglądaliśmy na tegorocznym BlizzConline. I trudno się temu dziwić – Resurrected wygląda naprawdę dobrze. Dokładnie tak, jak sobie remaster Diablo 2 na przestrzeni lat wyobrażaliśmy. Teraz okazuje się, że z remasterem działają też save’y z oryginalnej gry. Informacją tą podzielił się w wywiadzie dla IGN Middle East Matthew Cederquist – producent Diablo 2: Resurrected.

Diablo-2-wybór-postaci

Jak stwierdza, był to kompletnie nieplanowany „wypadek przy pracy”. Cytując:

Kiedy pracowaliśmy nad [remasterem], zastanawialiśmy się, czy stare stany zapisu zadziałają i w pewnym sensie je wepchnęliśmy [do gry] i… zadziałało. W reakcji powiedzieliśmy „okej, to najlepsza z możliwych opcji”. 

Co ciekawe – w teorii powinniśmy być w stanie przenieść swoją 20-letnią postać do wersji na konsole. Diablo 2 Resurrected ma wspierać cross-save PC z konsolami, więc po wrzuceniu swojego 20-letniego barba na PC i odpaleniu z tego samego konta gry na PlayStation, będziemy mogli spokojnie nią pograć.

Pozostaje tylko pytanie, czy zadziałają też customowe przedmioty tworzone w Hero Editor… To by kompletnie zniszczyło tryb sieciowy już na samej premierze gry…

Źródło: VGC