Outriders największą premierą Square Enix na Steam, pomimo problemów

Dzieło polskiego studia radzi sobie całkiem nieźle, pomimo średnich ocen od graczy.

Outriders to tytuł dość ważny dla Square Enix. Jest to najpewniej ostatnia próba Square do wejścia na rynek sieciowych gier-usług. Poprzednia ich próba na tym polu – Marvel’s Avengers, radzi sobie fatalnie i okazała się kompletną wtopą. Outriders – pomimo poważnych problemów technicznych – już wyprzedził wielkobudżetowy projekt Eidos oraz Crystal Dynamics pod praktycznie każdym kątem.

outriders avengers comparison peak players

Outriders nie tylko dominuje w rankingach sprzedaży, ale i liczbie osób grających jednocześnie na samym Steam (a dochodzą jeszcze konsole). W tym drugim zestawieniu Outriders zdeklasował bohaterów Marvela aż czterokrotnie, zgarniając zawrotne 109 tysięcy graczy jednocześnie (u Marvela peak wynosił 28 tysięcy). Od ostatniego razu, kiedy pisaliśmy o konwulsjach Avengers, ilość graczy zdążyła spaść trzykrotnie…

outriders gameplay ssplash

Niestety, Outriders nie ma całkowicie różowo. People Can Fly musi naprawdę się wziąć do roboty (co będzie dość trudne w okresie świątecznym), gdyż serwery po prostu nie wytrzymują takiego natłoku graczy. Drugim problemem są zwykłe wady techniczne, jakich można się spodziewać wszędzie. Oceny Outriders na Steam oscylują obecnie na poziomie „mieszane” głównie ze względu na samo jej działanie, a nie na grywalność. Niemniej – Outriders wydaje się być sukcesem.

Steamcharts