Overwatch 2 nieprędko, ale najpewniej otrzyma mapę umiejscowioną w Polsce

Jeżeli czekacie na kolejną część strzelanki od Blizzarda… no to sobie jeszcze poczekacie.

Panuje od jakiegoś czasu dziwny trend, w którym studia tworzące gry umieszczają na swoich własnych stronach wywiady z twórcami. Trudno powiedzieć, dlaczego tak się dzieje – twórcy boją się niewygodnych pytań, lub po prostu nie są zapraszani przez outlety? Raczej się tego nie dowiemy. Blizzard idzie podobną ścieżką i na stronie Overwatch pojawił się wywiad z Thiago Klafke (projektant poziomów) oraz Fabien Christin (senior artist).

tracer ov2

Twórcy opowiadali głównie o nowej mapie – Kanezaka oraz trybach arcade. W wywiadzie padło jednak pytanie „Gdzie umiejscowilibyście kolejną mapę w Overwatchu?” na co Christin odpowiedział „Na to musimy poczekać do Overwatch 2”, po czym Klafke dodał „Kraków, Polska”. Jak twierdzi Klafke, był kilka razy w Krakowie i wg niego miasto świetnie nadaje się na projekt mapy do FPS przez otwarte przestrzenie oraz średniowieczny układ miasta. Nie wiemy, czy Klafke właśnie wygadał się z jedną mapą, czy po prostu chciałby, aby takowa powstała.

Niestety, nie za dobrze wygląda sytuacja z produkcją. Wskazuje na to chociażby ilość stanowisk, jakie Blizzard rekrutuje do zespołu Overwatcha. Jest ich aż 43 w tym tak kluczowe jak Senior Graphics Engineer, Senior Game Producer – Mission lub Lead Mission Designer. Ilość stanowisk projektowych raczej wskazuje na początkową fazę produkcji, niż zaawansowaną (bo na końcową to nie było co liczyć). Obecnie trudno nawet w przybliżeniu oszacować, kiedy pojawi się Overwatch 2 (o ile w ogóle).

Źródło: Gamerant, Overwatch