Pad do PlayStation 5, DualSense, już pobił kilka rekordów

Nie minęła doba od zapowiedzi nowego kontrolera do PS5, DualSense, a ten ma już na koncie kilka rekordów m.in. na Twitterze i Instagramie

Lubimy takie niespodzianki, jak ta, którą wczoraj zaserwowało nam Sony. Ni stąd ni zowąd na blogu PlayStation pojawiła się notka o nowym padzie. Zdania na jego temat są skrajnie podzielone. Jedni wskazują, że wygląda „świeżo” i „nowocześnie”, inni – wręcz przeciwnie. Nie brakuje głosów narzekających na zerwanie z jednokolorową i zachowawczą tradycją. Są też tacy, którzy rugają Sony za to, że mimo nowoczesnego designu, ci wciąż upierają się na symetryczne analogi, zamiast – jak w kontrolerach do Xboksa – zamienić je miejscami z krzyżakiem.

Nie zmienia to jednak faktu, że DualSense już dziś jest rekordzistą. W co najmniej dwóch kategoriach, związanych z mediami społecznościowymi. Chodzi tutaj zarówno o tweeta odnośnie nowego kontrolera, jak i analogiczny wpis na Instagramie. Oba komunikaty pobiły gamingowe rekordy w ciągu 2 godzin, do teraz jeszcze bardziej uwydatniając sukces.

Poniżej możecie więc podziwiać najchętniej lubiany tweet w historii gamingu:

A tutaj instagramowy wpis, który po 2 godzinach polubiono aż 2 miliony razy:

Robi wrażenie, prawda? Chociaż Sony pokazało zdecydowanie mniej, od Microsoftu. Strach pomyśleć, co wydarzy się w sieci, gdy zobaczymy oficjalną wersję samego PlayStation 5 i poznamy datę premiery tej konsoli.