Pamiętacie Faraona? Jest demo duchowego następcy kultowej strategii

Faraon to taka gra z czasów dzieciństwa wielu z nas. A teraz pojawia się Builders of Egypt, czyli duchowy następca tej strategii. Jest wersja demo!

Faraon, Cezar, Tzar… pamiętacie te stare strategie? Jeżeli tak, a co więcej lubiliście je, to marsz na Steam lub GoG i pobierajcie demko nowej gry. Builders of Egypt co prawda nie wygląda tak oldschoolowo i nie ma tak świetnego klimatu, ale – jak to mawia klasyk – to se ne vrati. Dziś to najlepsze zbliżenie się do klasyka sprzed lat.

Na zachętę łapcie najnowszy trailer, podtytuł „Prologue” odnosi się do faktu, że jest to wersja demonstracyjna:

 

Zaciekawieni? To dorzucę jeszcze opis ze Steama:

Builders Of Egypt: Prologue jest strategią ekonomiczną typu city-building rozgrywającą się w dolinie Nilu. Opowieść zacznie się w mało powszechnie znanym okresie protodynastycznym, w którym zaobserwować będzie można narodziny Starego Egiptu, a skończony się wraz ze śmiercią Kleopatry VII.
Najważniejszym aspektem jest umiejętne zarządzanie urbanistyką poprzez kształtowanie siatki ulic, wzajemnej relacji budynków i sąsiedztwa. Dobrze zaprojektowane miasto będzie znacznie poprawiało efektywność gospodarczą, co w dalszym ciągu przełoży się na osiągane dochody.

W grze ważną rolę będą odgrywały też poniższe elementy:

  • Dyplomacja i polityka
  • Religia
  • Handel

Builders of Egypt wyjdzie na PC, powstaje na Unreal Engine 4 i w ostatecznym kształcie pojawi się najpewniej w 2021 roku. Do tego czasu będziemy grać we Wczesny Dostęp i śledzić rozwój tejże produkcji. Zawsze to miła odmiana po Plague Inc.