Patch 1.9 w World of Tanks – zmiany w drzewkach już oficjalnie

Do tej pory zmiany w drzewkach mogliśmy obserwować jedynie w piaskownicy. Niedawno pojawiło się jednak oficjalne ogłoszenie w tym temacie

Wracamy tutaj do dobrego newsa ze wczoraj oraz poprzedniego w tym temacie. Faktem jest, że z drzewek rozwoju zniknąć ma masa czołgów, jednak nie zostaną one skasowane z gry kompletnie. Staną się pojazdami „kolekcjonerskimi”, do których kupienia nie będzie potrzebne doświadczenie, a wyłącznie kredyty. Czołgi te nie są elitarnymi, działają jak zwykłe, tylko ich nie ma w drzewkach. Zmiana najpewniej wyjdzie ostatecznie na lepsze, chociaż mniej osób będzie skłonna grać na niższych tierach.

wot nowe drzewko radzieckie

Drugą, bardzo palącą kwestią są rekompensaty za przeniesienie posiadanych pojazdów do elitarnych. Wszystkich czołgów, które będą przeniesione będzie aż 92, zmiana dotknie więc najpewniej wszystkich graczy. Do tego przenoszone są pojazdy nawet X tierów, więc bez rekompensaty obejść się nie może. Wszak kosztują one ogromne ilości PD.

kami daje nura
Rzadkie zdjęcie Wargamingu, wprowadzającego nowe zmiany

Niestety, jeżeli liczyliście na zwrot PD w postaci wolnego doświadczenia, to się mocno rozczarujecie. Cały Wasz progres psu w d*pę i dostaniecie jedynie schematy do badania pojazdów w danym drzewku technologicznym. Marne to pocieszenie, chociaż lepsze to, niż nic. Fora palą się od narzekań, ale nie brakuje też głosów zadowolenia.

Szczegóły zmian znajdziecie tutaj