Pepsiman dostaje fanowski remake na Unreal Engine

Gra, która jakimś cudem urosła do rangi kultowej, może dostać remake

Lata 90′ to dziwny czas, również dla gier. Wraz z ogromną popularnością pierwszego PlayStation, firmy zaczęły pożądać obecności swoich marek właśnie na konsolach do gier. Każdy chyba jednak pamięta, jak… osobliwe kampanie reklamowe brylowały w tamtych czasach. Z połączenia koślawych kreacji reklamowcyh z parciem na konsole do gier, powstała masa wyjątkowo słabych gier, licencjonowanych najróżniejszymi markami. I chyba najbardziej obecnie znaną jest właśnie Pepsiman.

Dlaczego Pepsiman? Bo ze wszystkich tytułów „markowanych” Pepsiman wcale nie był taki zły. Gra jest koślawa, ma skopaną mechanikę (tak, nawet w autorunnerze da się coś skopać), ale ma też ten swój luźny i pocieszny klimat lat dziewięćdziesiątych. Tytuł często ogrywany jest na najróżniejszych speedrunach. Developer Yahya Danboos postanowił odtworzyć pierwszy etap gry 1 do 1 (z niewielkimi usprawnieniami) na silniku Unreal Engine 4. Oczywiście z włączonym RTX. Efekt jego prac możecie oglądać na filmiku powyżej.

Niestety, nie wiadomo czy Danboosowi uda się odtworzyć całą grę, a to głównie ze względu na prawa licencyjne. Mieć nadzieję, że PepsiCo pozwoli na powstanie tego remake’u. Pepsiman remake możecie ograć sami. Dostępny jest do pobrania pod tym linkiem.