Plague Inc. właśnie został zbanowany w Chinach

Wielkiemu Bratu nie podoba się, że można grać w chorobę

Koronawirus to temat nr 1 początku tego roku. Jest to też bardzo niewygodny temat dla chińskich władz, z którymi nie wiadomo czy naprawdę sobie radzą z choróbskiem, czy też tylko propaganda zdaje (na razie) egzamin. Wielu obserwatorów kwestionuje oficjalne dane, słusznie zauważając, że jeżeli tylko tyle osób byłoby zarażonych, to nie przeniosłaby się ona tak szybko poza granice. Zaczęły pojawiać się też niepokojące zdjęcia i filmy z Chin. Ale nie o samym wirusie tu mowa. Chińczykom nie pozostało nic, jak tylko czekać i umilić sobie czas, np. grając w grę. Zboczonej za darmo albo w grze o chorobie, czyli popularnej strategii Plague Inc. która stała się ogromnym hitem w związku z epidemią. Niestety, ale chiński urząd d.s. cyberprzestrzeni postanowił zakazać gry. Jak na stronie tłumaczy twórca, czyli Ndemic studio:

Mamy bardzo smutną wiadomość dla naszych graczy z Chin. Właśnie otrzymaliśmy informację, że Plague Inc. „zawiera treści, które są nielegalne w Chinach, określone przez chińską administrację cyberprzestrzeni” i zostały usunięte z China App Store. Ta sytuacja jest całkowicie poza naszą kontrolą.

O ile oficjalnej informacji z Chin nie ma, to sprawa wydaje się być dość oczywista. Jest to typowe zagranie komunistycznego rządu, który będzie próbował tłumić wszystko co niewygodne. Tylko jaki jest tego sens, skoro grę już każdy pobrał i zainstalował? No właśnie, tutaj widać, jak wydolne jest centralnie planowane państwo 🙂 No to ludzie nie będą sobie mogli już zagrać w chorobę. W Polsce możemy jednak bez problemu grać i w Plague Inc i w pojawiające się alternatywy. coronavirus klapshtein

Źródło: IGN