PlayStation 5 nie wspiera dodatkowych dysków SSD na premierę

Czekajcie, aż Sony da oficjalną informację, że już można.

Normalnie obok tej wiadomości przeszedłbym raczej obojętnie. Ale jeżeli ma ona uratować portfel nawet dwóch biednych graczy, to warto o tym wspomnieć. Sony potwierdza w komunikacie przesłanym do The Verge, że na premierę konsola nie wspiera dodatkowych dysków. Pomimo posiadania odpowiedniego portu i pomimo tego, iż kilku producentów już takie „wspierane” dyski reklamuje. Nie dajcie się więc naciągnąć.

PS5 m2 slot

Skąd opóźnienie? Wszystko rozbija się o kontroler i szybkość wczytywania gier. Konsola ma wspierać dyski, które pozwolą na podobną prędkość wczytywania, co zintegrowana z konsolą pamięć. Większość dysków obecnych na rynku po prostu nie obsługuje prędkości, jakie zapewnia PS5. A nawet jeśli sam odczyt/zapis jest odpowiednio szybki – sam kontroler z PS5 może z takim dyskiem nie współpracować. Lepiej więc poczekać spokojnie, niż kupować na zaś. Nawet, jeżeli przypłacimy to mniejszą wygodą.

Doświadczenie z takimi rzeczami każe mi napisać jeszcze jedną rzecz – nawet jeśli jakiś YouTuber, albo sklepy, albo forumowicze znajdą dyski metodami prób i błędów, które „na pewno działają” – lepiej ich nie kupować. Sony na pewno wyda jakąś głęboką aktualizację, po której taki dysk może przestać z konsolą współpracować. Zaufajcie mi.

Źródło: TheVerge

Szukasz prezentu? Sprawdź smartfony Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus