PlayStation 5 poszerzy obsługę dysków zewnętrznych dla gier z PS5

Słodko-gorzka informacja dla posiadaczy PlayStation 5. Dyski zewnętrzne będą działać z grami dla PS5… jednak nie tak, jak się gracze spodziewają.

Na wstępnie od razu zaznaczymy – kwietniowy patch nie pozwoli na używanie dodatkowego slotu na SSD wewnątrz konsoli. O tej funkcji nadal ani widu, ani słychu i slocik nadal pełni funkcję ciekawostki. Kwietniowa aktualizacja systemu PS5 wprowadzi jednak kilka większych i mniejszych usprawnień personalizacji i usług online. Najistotniejszą zmianą jest jednak możliwość wykorzystania dysku zewnętrznego dla gier dedykowanych na PS5.

ps 5 ssd slot
O, ten port nadal nie działa

Jeżeli spodziewaliście się, że będzie można uruchamiać gry z zewnętrznego dysku… no to nie. Ta funkcja nadal będzie dostępna tylko dla gier z PS4. Dysk będzie można jednak wykorzystać jako swego rodzaju archiwum. Dokładniej rzecz ujmując – jeżeli kończy się nam miejsce na dysku wewnętrznym PS5, zamiast usuwania jej, będziemy mogli ją przenieść na zewnętrzny dysk. Gdy już zwolnimy odpowiednio dużo miejsca w dysku wbudowanym, będziemy mogli grę przywrócić.

ps5 move to external

Nie mam zielonego pojęcia, komu ta funkcja się przyda. Ale ok, na pewno się tacy znajdą, jednak więcej jest osób, które gra obecnie w jakąś grę i chcieliby sobie pobrać wstępnie jakąś grę na dysk zewnętrzny, aby szybciej do niej wskoczyć po przejściu obecnej. I tu kolejne rozczarowanie – nie da się bezpośrednio pobierać na dysk zewnętrzny gier… Ale zawsze to jakieś usprawnienie. Lepiej takie, niż żadne. Oby tylko nie zepsuły systemu.

Aktualizacja powinna pojawić się na Waszych konsolach już 14 kwietnia. 

Źródło: DualShockers