PlayStation 5 w UK skradzione przez gangi atakujące ciężarówki dostawcze

Mieszkacie w UK i nie dotarła Wam zamówiona PlayStation 5? Mogła niestety paść ofiarą gangów, okradających ciężarówki.

Sytuacja z zaopatrzeniem w konsole Sony nowej generacji jest fatalna. Klienci mają wręcz znikome szanse za kupno konsoli w sklepie online, gdyż muszą walczyć z botami i scalperami. A nawet jeżeli udało się jakimś cudem kupić PlayStation 5 ze sklepu w normalnej cenie – nie gwarantuje to, że zamówiony sprzęt dotrze. Z całego świata (ale szczególnie UK i USA) docierają informacje o dostarczonych urządzeniach AGD zamiast konsol, uciekających z konsolami kurierach, a teraz doszły do tego gangi rabujące ciężarówki.

Muszę przyznać, że to dość brawurowa metoda kradzieży. Jak donosi brytyjski The Times (za VGC), w UK grasują gangi, napadające na jadące ciężarówki. Otaczają ciężarówkę swoimi samochodami, jeden wyskakuje i okrada „pakę” ze wszystkiego co cenne, po czym wraca i wszyscy się zwijają. Marne szanse na złapanie takich delikwentów. Pech chciał, że konsole PlayStation 5 znalazły się w skradzionych towarach. Do tego PS5 trafiło na celownik złodziei, gdyż wyjątkowo łatwo i szybko można ją upłynnić.

kradzieje ps5

Cała ta sytuacja ma jedną przyczynę – brak sprzedaży stacjonarnej. Gdyby w sklepach można było kupić konsole, rynek powoli wróciłby do normy (tak jak z PS4). A tak, gracze muszą obejść się smakiem. Chociaż my osobiście radzimy, żeby przeczekać burzę. Obecnie nie ma ani jednego powodu, aby PlayStation 5 kupować. Jedynymi grami, jakie są na PS5 a nie ma na innych, jest Demon’s Souls (który można ograć na PS3, bo to dokładnie ta sama gra) oraz Astro’s Playroom. Ze zbliżającymi się premierami, naprawdę nie ma potrzeby kupowania PS5 za wszelką cenę. Szczególnie, że wiele gier wspiera darmowy upgrade wersji do PS5 (jeżeli kupujemy grę na PS4).

Źródło: VGC

Szukasz prezentu? Sprawdź smartfony Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus