PlayStation Store na PC został znacznie uszczuplony

Żeby nie napisać wykastrowany. Bo po co i na co komu takie informacje jak opis, screenshoty, czy tytuł gry?

Sony prowadzi obecnie spore aktualizacje w swoich sklepach. Na PS4 na razie nie widać większych zmian, ale np. nowa aplikacja na telefony wygląda kompletnie inaczej. Sklep na PlayStation 5 też ma być całkowicie odświeżony. Jednak takich zmian na PC się nie spodziewaliśmy. Oto, jak prezentują się gry na stronie store.playstation.com:

PS Store PC

Tak, to żaden błąd. Kafelek i cena – to wszystko co musisz wiedzieć na temat kupowanej gry. No to może sprawa ma się lepiej, jak już klikniemy na dany tytuł? Tutaj wydaje się być jeszcze gorzej:

PS Store PC game page

Brak screenshotów, trailera, jakichś gameplay’ów czy nawet czegokolwiek. Krótki opis gry i jak chcesz, to se odpal konsolę i sprawdzaj. Albo przepisuj do wyszukiwarki i znajdź filmiki. Dzięki Sony, nie ma to jak ułatwiać ludziom życie.

I tak, rozumiem, że najpewniej na PC był jakiś niski % zakupów. Tylko nawet mi zdarzyło się kupić przez stronę PS Store, bo strona na komputerze działa po prostu szybciej i bardziej responsywnie, niż na konsoli. Nie wspominając już o tym, o ile wygodniej się płaci. No i sama prezencja sklepu w ten sposób, to po prostu wstyd.