Plotka – Metal Gear Solid i Castlevania trafią na PC? Wiele na to wskazuje

Zazwyczaj nie zajmujemy się plotkami, ale te mają solidne podłoże, więc warto o nich napisać parę słów. No i po prostu uwielbiam te gry

Konami, eh Konami… Niedawno pisaliśmy o nowych planach wydawniczych Konami. Stery wydawnicze ma przejąć nowy, europejski oddział i pierwsze efekty wkrótce możemy ujrzeć. Nie będą to jednak nowe części znanych i lubianych marek, a reedycje. I w sumie mogliśmy spodziewać się takiego obrotu spraw. Bo wiadomo, że najlepiej zarabia się kilka razy na tym samym.

castlevania collection

Ostatnio jest moda na reedycje legendarnych gier na PC, a Konami ma w portfolio całe multum takowych. Portal Gematsu donosi, że na stronie Tajwańskiego Urzędu Oceny Gier pojawiły się informacje o portach Metal Gear, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Substance oraz Konami Collector’s Series. Collector’s Series zawiera: Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Castlevania IIIL Dracula’s Curse, Contra, Super C.

Wolelibyśmy zobaczyć nowe odsłony uwielbianych marek Konami, np. nową Castlevanię, ale i tak nie jest źle. Może włodarze Konami zobaczą, że nadal opłaca się tworzyć gry i powrócą do tworzenia wysokobudżetowych tytułów.

Źródło: Gematsu