Po 24 latach powstał pierwszy sensowny emulator Nintendo 64

Nie każdy sprzęt jest łatwy w emulacji. Nintendo 64 należało do tych najbardziej opornych. Aż do teraz.

Emulator Nintendo 64 istniał od kilku lat. Jednak jego działania, głównie spadki tempa rozgrywki, w zasadzie uniemożliwiały zabawę. Dopiero teraz twórcy zaktualizowali oprogramowanie i wydali – jak sami piszą – najszybszy emulator N64 do tej pory.

Emulator Nintendo 64 – co potrafi?

Oprogramowanie nazywa się Parallel N64 i jest konkurencją dla innej grupy, która tworzy emulator pod nazwą Project 64. Aby zademonstrować jego możliwości, twórcy emulatora odpalili poniższe gry na laptopie z 2012 roku, wyposażonym w procesor Intel Core i5: Resident Evil 2, Mario Kart 64, 1080 Snowboarding, Doom 64, Quake 64, Mischief Makers, Bakuretsu Muteki Bangaioh, Bust-A Move 2 Arcade Edition, Kirby 64 – The Crystal Shards, Mortal Kombat Trilogy, Forsaken 64, Harvest Moon 64. Wszystkie mają działać na pełnej prędkości.

Jedną z niewielu gier, które wciąż mają problem z działaniem jest Star Wars Racer. Pokazuje to, że przed projektem Parallell N64 wciąż jest nieco pracy.

Emulator Nintendo 64 – skąd pobrać?

Emulator dostępny jest w ramach oprogramowania RetroArch. Po pobraniu klienta, otrzymujemy dostęp do pakietu emulatorów. Wystarczy wybrać opcję „Parallel N64”. Aby emulator działał prawidłowo, w ustawieniach opcja „GFX Plugin” jest ustawiona na „angrylion”, a „RSP Plugin” na „parallel”.

Więcej informacji znajdziecie we wpisie dotyczącym nowej wersji emulatora.

Ciekawe, że dziś mówi się, że to konsola będzie w stanie odpalać gry z PC, a nie na odwrót.