Pojawił się gameplay HD StarCraft Ghost – anulowanej skradanki Blizzarda

Osławiona próba strzelanko-skradanki, która miała być wejściem Blizzarda do shooterów a okazała się ich najsławniejszym, zamkniętym projektem

Anulowane projekty Blizzarda to temat na bardzo obszerny artykuł. Wiele z porzuconych gier zapowiadało się naprawdę dobrze. Niektóre zostały przerobione i zaadaptowane, a inne kompletnie zamknięte. Doskonałymi przykładami są tutaj Titan, który został przerobiony na Overwatcha oraz StarCraft Ghost, który został całkowicie anulowany. O ile moje źródła nie kłamią, Ghost miał początkowo ujrzeć światło dzienne gdzieś w 2003 roku. Dostawaliśmy masę materiałów, cutscenek i zapowiedzi, by nagle dowiedzieć się, że zerwano współpracę ze studiem, które grę tworzyło. Gra była przesuwana w nieskończoność i projekt został ostatecznie wyrzucony do kosza. I do dziś nie doczekaliśmy się oficjalnej odpowiedzi – dlaczego? Bo sama gra prezentuje się naprawdę dobrze jak na tytuł z początku lat 2000. Dziś wyciekło ponad 7 minutowe nagranie z gameplayu w 720p. Oglądać, dopóki nie skasują:

 

Do tej pory mieliśmy całkiem sporo innych materiałów, jak np. wspomniane wcześniej cutscenki, niestety w bardzo marnej jakości (na końcu wideo ze sklejonych materiałów). Wszystko, co otrzymywaliśmy wyglądało naprawdę miodnie jak na tamte czasy i Ghost był niemal murowanym hitem. Nawet gdy prace przejęło inne studio, gra wydawała się naprawdę dobrze rozwijać i wyglądała nawet lepiej, niż wcześniej. Jeszcze w 2005 roku na E3 dostaliśmy pokaz SC Ghost. Niestety, komplikacje jakie pojawiły się w późniejszej fazie produkcji, konkurencja w postacj Halo 2, ciągłe opóźnienia i stopniowe zmiany koncepcji projektu spowodowały ostateczne skasowanie gry. Blizzard powrócił do gier strzelankowych ponad dekadę później z Overwatchem. Poniżej możecie obejrzeć kompilację materiałów, którymi dysponowaliśmy do tej pory. Trzeba mieć na uwadze, że pochodzą one z bardzo różnych etapów produkcji, dlatego czasem widzimy gameplay z pierwszej a czasami trzeciej osoby.

 

Źródło: Polygon