Pokazano sporo Half-Life Alyx. To będzie jakościowy obłęd

Jak już Valve się za coś zabierze, to nie ma co. Half-Life Alyx prezentuje się na ten moment oszałamiająco.

Valve zaprosił jednego z członków YouTubowego kanału Adam Savage’s Tested, na prezentację Half-Life Alyx. Tak, tego Savage’a z pogromców mitów a obecnie prowadzącego YouTubowy kanał. Samego Adama nie było, ale zastąpili go członkowie ekipy. Nie dość, że szczęśliwice mogli pozwolić sobie na testowanie nadchodzącej gry, to na aż 8 różnych headsetach VR. Film w większości jest opisem 3 godzinnej rozgrywki, gdzie Norm wraz z Willem (nie mam pojęcia kim oni są, serio) omawiają i grają w Alyx na różnych zestawach. Tytuł ten obsługuje praktycznie wszystkie zestawy VR oraz wspiera funkcje jeszcze nie do końca będące na rynku, jak np. mapowanie dłoni. Poniżej możecie obejrzeć 30 minutowy film:

 

Przebitki robią kosmiczne wręcz wrażenie. Część mechanik jeszcze nie do końca poprawnie działa (nie wiadomo, czy będziemy się wspinać na drabiny ostatecznie), ale to co już działa wygląda nieziemsko. Dbałość o detale wkracza tu na kompletnie nowy poziom. Panowie prezentują to świetnie np. podczas przybliżenia na płytkę PCB (w 10:43), z której dało się odczytać numery seryjne. Ale nie tylko to robi wrażenie. Rzucanie, przenoszenie, rozbijanie, otwieranie – ogólnie cała fizyka prezentuje się świetnie. Widać też, że w Alyx przyjemnie się strzela. Podejrzewam, że po tym filmie sprzedaż zestawów VR jeszcze przyspieszy.

Valve pokazał też, że nie wykorzystuje Alyxa do sprzedaży swojego zestawu VR Index. Na filmie przetestowanych jest aż 8 najróżniejszych zestawów, w tym niedostępny jeszcze HTC Cosmos i proste headsety Windows MR i wszędzie da się grać. Wielki szacunek za to. Pytanie pozostaje tylko jedno – jakie będą wymagania sprzętowe tego dzieła? Aż strach pomyśleć…

Źródło: PCGamesN, Adam Savage’s Tested