Powstaje gra planszowa World of Tanks

Już we wrześniu na nasze stoły do gier planszowych mogą wjechać czołgi znane z World of Tanks

Jeżeli mało Wam w życiu czołgów, to wkrótce będziecie mogli ubogacić swoją kolekcję o grę planszową z czołgami w roli głównej. World of Tanks: Miniatures Game, bo tak ma się nazywać planszówka bazowana na popularnych „Czołgach”, tworzona jest przy współpracy Wargamingu z producentem wielu uznanych gier planszowych – Gale Force Nine. Gra ma być wydawana etapami a jej pierwsza fala (tak nazwano etapy wydawnicze) pojawi się we wrześniu.

stug III

W skład zestawu startowego wejdą 4 pojazdy – M4 Sherman, PZ.KPFW. IV AUSF. H, i oczywiście T-34. W startowym pakiecie znajdziemy ponadto: 6 kostek, karty czołgów, teren i tokeny, karty załogi, modułów i ulepszeń oraz karty krytyków. Poza startowym pakietem, możemy osobno dokupić jeszcze 4 dodatkowe pojazdy, wraz z kartami załogi i pojazdów – M3 Lee, Sturmgeschütz III AUSF G, SU-100 oraz Valentine.

t-34 wot mg

Cena zestawu? Nie sprawdzałem, czy sklep GF9 wspiera wysyłkę do Polski, ale w preorderze można zamówić World of Tanks: Miniatures Game za 40$. Nie jest to zbyt wygórowana cena za planszówkę. Niestety, raczej trudno będzie o egzemplarz z oficjalnej dystrybucji w naszym kraju, chociaż trudno obecnie to określić.

Źródło: Sklep GF9, TheGamer