Powstaje MMO na bazie oryginałów Fallout

Grupa zapalonych moderów, programistów i innych wolontariuszy zrzeszyło się, by stworzyć „prawdziwego” Fallouta Online, pod nazwą FOnline 3.

Dopóki ponad 10 lat temu Bethesda nie przejęła praw do marki Fallout, trzecia odsłona tej gry była tak samo legendarna, jak obecnie Half-Life 3. Zagorzali fani nie byli jednak do końca zadowoleni z kształtu, jaki wyłonił się z gry Bethesdy. Wielu nadal uważa dwie pierwsze części od Interplaya za jedyne, słuszne Fallouty. I trudno się dziwić, Fallout i Fallout 2 były niesamowicie klimatyczne i na tamte czasy naprawdę przełomowe. Mnóstwo zakończeń, możliwość przejścia gry bez zabijania (nie licząc potworów), świetne NPC, to tylko wierzchołek tego, co oferowały poczciwe dziadki. Były to rasowe RPG, z bardzo mrocznym i ciężkim klimatem.

Bethesda wydając bardziej strzelankowe Fallout 3, dość mocno zawiodła rzeszę fanów. Nie dziwi zatem, że wielu z nich, tworzyło coraz to nowe fanowskie projekty. Jeden z nich dawał możliwość gry online. System ten nazywa się FOnline i na bazie niego tworzony jest tytułowy FOnline 3. Tytuł do złudzenia przypomina oryginalną jedynkę i dwójkę i ma być prawdziwym, Falloutowym MMO. Poprzednie części FOnline i FOnline 2 nie były aż tak ogromne i nie angażowały tak wielu twórców. Poniżej możecie obejrzeć trailer FOnline 3:

Twórcy zapowiadają, że tytuł wejdzie w fazę Beta testów w październiku. Mieć tylko nadzieję, że gra nie będzie gniotem i właściciele praw autorskich nie będą bombardować projektu.

Źródło: PCGamesN