Powstaje nowe Star Wars: Knights of the Old Republic!

Fani Gwiezdnych Wojen i gier RPG – mamy dla was wspaniałą wiadomość. Trwają prace nad nowym KotOR-em!

Star Wars: Knights of the Old Republic to jedna z powstających gwiezdnowojennych gier. Takie rewelacje przynosi dziennikarz serwisu Cinelinx. Informacja ma pochodzić z dwóch niezależnych źródeł, które niemalże jednocześnie potwierdziły prace nad „nowym” KotOR-em.

Knights of the Old Republic remake?

Ująłem słowo nowy w cudzysłów nie bez powodu. Według doniesień gra, o której mówimy ma być bowiem pewnego rodzaju remake’iem. Przy czym nie mówimy tu o klasycznym odświeżeniu gry, a wprowadzeniu doń wielu zmian. Pomyślcie o tym, jak np. o remake’u Final Fantasy VII, czy też ostatnim demku odświeżonego Gothica.

SW KotOR

Dziennikarz serwisu Cinelinx podaje, że prawdopodobny jest scenariusz, w którym nowa gra połączy wątki z obu klasycznych odsłon Star Wars: Knights of the Old Republic. Podobno pod skrzydłami EA trwają obecnie prace nad kilkoma grami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Być może po to, by w końcu wybrać te z największym potencjałem i na nich skupić swoją uwagę.

Prawdopodobieństwo powstania nowego KotOR-a zdaje się być też większa o tyle, że ostatnio obie gry z tej serii zostały włączone do kanonu Gwiezdnych Wojen. Być może będzie to nowa gałąź, na której EA i Lucasfilm oprą swoją przyszłość. Kolejna filmowa trylogia w czasach z Knights of the Old Republic? Jestem na tak!

Jakby to powiedział Papież-Jedi (on istnieje, sprawdźcie sami!) – jeszcze jak!