Prezentacja PlayStation 5 za mniej niż 4 tygodnie

Osoby pracujące przy projektach PS5, określają datę prezentacji jako „najgorzej strzeżoną tajemnicę”

Jeżeli czekacie z niecierpliwością na prezentację konkurenta Xboxa series X, to można śmiało stwierdzić że zobaczymy go już za niecały miesiąc. Już od samej prezentacji konsoli Microsoftu (dla przyp. na The Game Awards) praktycznie wszyscy obstawiali 2 daty: E3 albo event własny Sony o nazwie Experience PlayStation. Jako że oficjalnie Sony nie pokaże się na E3, zostaje druga data.

PS5 fake leak

Experience PlayStation już w zasadzie trwa. Jest to trwająca miesiąc seria prezentacji i eventów ku chwale jedynej, słusznej konsoli do gier. Sama prezentacja PS5 ma mieć miejsce na wieńczącą Experience PlayStation prezentacji o nazwie PlayStation Meeting (serio, Sony chyba musi popracować nad bardziej kreatywnymi nazwami), która odbędzie się 12 lutego. Plotkę potwierdził na Twitterze David Jaffe, który niegdyś pracował przy God of War. Obecnie nie jest związany z Sony ale ma sporo kontaktów i można nazwać go „insiderem”. Określił też przy tym, że była to najgorzej strzeżona tajemnica w branży i już pierwsze przecieki (które miały miejsce rok temu) były trafne. Nie znana była jedynie konkretna data, ale lutowa prezentacja była pewna.

Sony zdecydowanie stawia na własne eventy. Obecnie ma taką pozycję na rynku, że nie musi kompletnie przejmować się tym, co się dzieje. I jest to nawet zrozumiałe. Uczestnictwo w targach kosztuje a i tak skazanym się jest na łaskę organizatora. Doświadczenia z przeszłości wskazują też, że gracze lubią oglądać takie eventy, ale przynoszą one raczej więcej żenady i cringe’u, bo marketingowcy nie zawsze wiedzą, czego gracze oczekują. Z jednej strony szkoda. Mniej materiałów na Gramageddon :/

Także tego… prezentacja PlayStation 5 będzie 12 lutego – niemal na 100%

Źródło: gamesradar+