Project Maverick ma być „niezwykłą” grą w uniwersum Star Wars

Początkowo mało wiarygodne przecieki powoli są weryfikowane. I wszystko wskazuje, że wkrótce dostaniemy kolejny, ciekawy tytuł ze świata Gwiezdnych Wojen.

Przedwczorajszej informacji o wycieki Project Maverick nie umieszczałem na portalu, gdyż nie było wiadomo na jej temat kompletnie nic. Wszystko za sprawą pozycji, która pokazała się w europejskim sklepie PSN. Jason Shreier z Kotaku, znany ze swoich bardzo dobrych i sprawdzonych źródeł, potwierdza że to drugi tytuł z uniwersum Star Wars, nad którym pracuje EA. Pierwszym był sequel bardzo dobrze przyjętego Jedi Fallen Order a drugim mniejsza, znacznie bardziej niezwykła gra, tworzona przez Studio EA Motive w Kanadzie.

I to już mówi nieco więcej, gdyż to właśnie Motive jest odpowiedzialny za kontrowersyjnego Battlefront II. Studio to współpracuje ściśle z Criterion, które najbardziej znane jest z serii Burnout (tak, wyścigówki). Po wsadzeniu serii Burnout do zmrażarki, Criterion tworzył lub współtworzył kilka gier ze Star Wars w nazwie – Star Wars X-Wing VR oraz właśnie ostatni Battlefront II. Drugim kolaborantem może być Visceral, znany z serii Dead Space ale też kilku innych ciekawych gier.

jedi fallen order cutscene steam

Z informacji o samej grze potwierdzono jeszcze, że nie będzie ona symulatorem VR oraz będzie miała multiplayer. Wykluczyłbym strategię flotową Star Wars (chociaż chętnie bym zobaczył coś na styl Warhammer Battlefleet Gothic: Armada), mimo tego że pasuje do screena i informacji. Żadne z tych studiów nigdy nie tykało nawet gatunku RTS. Gdybym miał się zakładać, to obstawiałbym że chodzi albo o jakiś arcadowy X-wing Figter albo nowy Star Wars Racer. Ostatnio modne jest wyciąganie takich tytułów z lodówki, więc nie jest to niemożliwe. Na razie jednak nic więcej nie wiemy, więc odpuszczamy sobie dalsze gdybanie.

Źródło: Kotaku, PCGamesN, DSOGaming